Din första avi skickas i mitten på månaden efter du gjort ditt köp och förfaller till betalning per den sista varje månad.
Kan jag betala via autogiro?
Kan jag betala via autogiro? Visst kan du det! Kontakta SveaWebPay så skickar dom ut en autogiroanmälan till dig.
Kan jag ändra min leveransadress?
Nej, leveranserna sker alltid till folkbokförd adress. Din adress hämtas online i kundvagnen. Vill du däremot hämta i vår Lagershop (i Umeå) så går det bra. Vi kommer dock kräva legitimation av dig.
Övrigt
Exempel på effektiv ränta vid köp om 10,000 kr upplagt på 12 månader, 0 % ränta, 295 kr uppläggningsavgift och 29 kr aviavgift i enlighet med Konsumentverkets riktlinjer är 10,68 %.
Allmänt
Allmänt Svea Ekonomi AB erbjuder er att, efter godkänd kreditprövning som sker efter ni fyllt i personuppgifterna i kassan, teckna ett kontokreditavtal på de villkor som framgår av de allmänna villkoren till bilagt kontoavtal. Ett kontoavtal innebär att ni får en kredit som ni kan använda till inköp hos till Svea anknutna leverantörer. För varje tillfälle ni betalar till Svea så kan ni disponera motsvarande kreditutrymme som ni amorterar för andra inköp under den tid som kontokreditavtalet gäller. Krediterbjudandet gäller det belopp som anges i kontoavtalet. Kredittiden väljer ni genom att kryssa i det alternativ som passar er bäst. Ni åtar er att inom kredittiden återbetala hela krediten. Det innebär att ni varje månad måste betala minst den summa som framgår av det val ni gjort.
Självklart kan ni betala mer eller betala hela krediten på en gång utan att detta kostar något extra. Om ni vill utnyttja kontokrediten under kredittiden för andra köp kommer – för att krediten skall vara slutbetald inom den avtalade kredittiden - den lägsta månadsbetalningen att höjas. Desto kortare kvarvarande kredittid desto högre lägsta månadsbetalning. Vill ni ha kvar samma lägsta månadsbetalning kan ni kontakta Svea på telefon 08 – 51493113 och ansöka om förlängd kredittid.
Av datatekniska skäl kommer Svea, om ni utnyttjar kontokrediten för flera inköp att tills vidare fakturera er separat för de olika köpen. Självklart slipper ni i så fall att betala för mer än en aviseringsavgift per månad.
Möjligheten till att välja delbetalning via Svea Ekonomi AB är att det totala värdet i kundvagnen ligger mellan 500 SEK till 50 000 SEK. Ligger värdet i kundvagnen utanför spann kommer valet inte bli tillgängligt i kundvagnen.
Har Du några frågor så kan du ringa 08 – 51493113 för närmare information. Leverans sker endast till den adress du är folkbokförd på. Din adress hämtas online i kundvagnen. Vill du däremot hämta i vår Lagershop (i Umeå) så går det bra. Vi kommer dock kräva legitimation av dig.
Uppföljaren till Insta360 GO har fått det passande namnet GO 2. Detta handlar om världens minsta actionkamera, inte mycket större än ett halvt finger - men ändå full av funktionalitet.
GO 2 kan filma i full HD eller mer, den har stor bildvinkel, inbyggd effektiv bildstabilisering, och är vattentät. Dessutom har den WiFi-funktion och ett medföljande "intelligent" fodral, som fungerar både som förvaring, laddare, stativ och fjärrkontroll.
Nytt
Största nyheterna jämfört med föregångaren är att Go 2 erbjuder filmning i både högre upplösning och med högre framerate, närmare bestämt upp till 1440/50p. Den ger samtidigt längre total filmtid på upp till 150 min (upp till 15 minuter per filmklipp), tack vare integrerad laddningsfunktion i fodralet och ett större inbyggt minne på 32GB.
Go 2 har även stöd för HDR-video (High Dynamic Range), för krävande ljusförhållanden - och har en förbättrat vattentäthet, som gör att den klara upp till 4 meters vattendjup, utan behov av separat undervattenshus (dock måste medföljande objektivskyddsfilter monteras).
Slow motion och timelapse/hyperlapse
Inbyggd slowotion-funktion gör att du kan filma med upp till 120fps, för slowmotion-sekvenser på upp till 4x (dvs 1/4 av normal hastighet). Kameran har även Timelapse/hyperlapse, vilket bl a gör att den kan skapa traditionell Timelapse - eller en skapa en Timelapse-film löpande medan du rör dig med kameran.
Koppla till mobil/surfplatta
Insta360 Go 2 kopplas lätt ihop med din smartphone/surfplatta/tab för fjärrstyrning och/eller överföring av bilder/filmer - t ex för delning över sociala media. Den enhet kameran är kopplad till fungerar även som kameradisplay/för förhandsvisning. Dedikerad app finns för användning med smartphone/surfplatta och det finns även programvara för användning mot dator.
Flexibla monteringslösningar
Kameran är i sig magnetisk, vilket gör det lätt att temporärt fästa den t ex på alla stålföremål. Förutom detta ingår ett antal fästen för olika användningsområden - och fler finns att köpa till som extra tillbehör.
Automatisk redigering
Kameran/appen kan själv välja ut och länka samman roliga sekvenser - t ex för enkel delning med dina vänner online.
Tänk på
Vid undervattensanvändning måste medföljande objektivskyddsfilter vara monterat på kameran.
Vad ingår?
Actionkamera Insta360 GO 2
Multifunktionsfodral, Carry Case
Pivot-fäste med kulled för flexibel vinkelinställning, Pivot Stand
Allroundfäste med klämmontering, EasyClip
Nackrem med magnetfäste, Magnet Pendant
Skyddsfilter för objektivet (måste användas vid undervattensbruk)
USB-C-kabel för laddning (nätdel/laddare ingår ej - se tillbehör)
Vi använder cookies för att göra ditt besök så enkelt och trivsamt som möjligt. Genom att fortsätta använda sidan godkänner du det.
Läs mer om Cookies här.